Vilniuje sodinamos keturaukščiam namui prilygstančios pušys

by magsenadmin52 0

pusys

Vilniuje baigiamo statyti verslo centro „Quadrum“ vidiniame kieme bus pasodinta 13-a Vokietijoje išaugintų pušų, kurių kiekvienos aukštis yra apie 12 metrų, o svoris siekia 3-4 tonas. Modernių verslo pastatų traukos centru tapusiame Konstitucijos prospekte keturaukščio namo aukščio pušys pasirinktos laiką aplenkiant 20-25 metais: verslo centro nuomininkai iškart matys medžius, o ne sodinukus, kurie medžiais taptų tik už kelių dešimtmečių.

Įspūdingo apželdinimo projekto vertė – 130 tūkst. eurų. Pušų sodinimas pradėtas pirmadienį.

„Verslo centro „Quadrum“ aplinkos sutvarkymui ieškojome netradicinių, nestandartinių ir neįprastų sprendimų. Ne mažus sodinukus, o jau išaugintus medžius pasirinkome tam, kad jie iškart suteiktų maksimaliai daug žalumos, jaukumo ir klientams nereikėtų dešimtmečiais laukti mūsų idėjų atsiskleidimo. Visoje Europoje yra tik keletas medelynų, kurie specializuojasi itin didelių medžių auginime. Mums šias pušis teko gabenti iš Vokietijos“, – sako UAB „Schage Real Estate“ generalinis direktorius Kjetil T. Hanssen.

Paprastoji pušis (Pinus Sylvestris) pasirinkta siekiant sukurti miško mieste įspūdį. Tai visžalis medis, todėl ir žiemą verslo centro „Quadrum“ erdvėje bus žalumos, o pušų struktūra derės prie švarių linijų pastatų architektūros.

Paprastosios pušys turi naudingų miesto erdvėmis savybių – į orą išskiria baktericidinių savybių turinčių fitoncidų, tad oras pušynuose daug švaresnis nei kituose miškuose.

Iki Vilniaus persodinimui specialiai paruoštos pušys tentinėmis puspriekabėmis buvo vežamos 1450 kilometrų.

Vokietijos medelyne pušys buvo iškastos specialiomis mašinomis, ant šaknų paliekant maždaug 2 metrų skersmens žemės gumulą. Tokio medžio svoris siekia apie 3-4 tonas, į vieną transporto priemonę telpa po vieną-dvi pušis, priklausomai nuo jų lajos dydžio.

Tam, kad būtų galima persodinti itin didelius ir nebejaunus medžius, jie ruošiami ne vienerius metus: reguliariai persodinami, naudojamos specialios technologijos šaknims formuoti. Tokiam medžiui išauginti reikia 20-25 metų ir daugiau.

Vokietijos medelynai yra pagrindiniai medelynai aprūpinantys Europos šalis medžiais, skirtais miesto projektams. Medelynas kuriame buvo auginamos šios pušys, įkurtas 1876 metais ir veikia jau 140 metų.

„Quadrum“ apželdinimo sprendimas unikalus tuo, kad įspūdingo dydžio pušys sodinamos mažoje erdvėje, šalia jau užbaigtų stiklinių fasadų. Planuojama, kad visos 13-a pušų bus pasodintos per 5-7 dienas.