„Sweco“ vienija pajėgas Lietuvoje: tampa viena bendrove

by magsenadmin52 0

sweco

Inžinerinių konsultacijų ir projektavimo įmonė „Sweco Lietuva“, prijungusi kitas dvi Švedijos koncernui „Sweco“ priklausančias įmones – „Sweco hidroprojektas“ ir „Sweco Energy Consulting“ – nuo sausio 4 d. pradeda veikti kaip viena bendrovė. Planuojama, kad efektyviau valdomas verslas leis veiklą tęsiančiai „Sweco Lietuva“ tapti universaliausia inžinerinių paslaugų bendrove.

Pasak „Sweco Lietuva“ prezidento Artūro Abromavičiaus, sprendimą į vieną įmonę sujungti skirtinguose segmentuose dirbusias įmones lėmė keli faktoriai.

„Bendrovių susijungimą paskatino siekis įgyti didesnį konkurencinį pranašumą ir poreikis integruoti bei didinti verslo procesų efektyvumą. Vienydami pajėgas, taip pat įgyvendiname ilgalaikę „Sweco“ koncerno verslo strategiją, kurios pagrindas – vidinis efektyvumas ir orientacija į klientą bei jo poreikius. Sutelkiame visus išteklius vienoje įmonėje ir siekiame efektyviau valdyti pardavimų ir rinkodaros, finansų, IT, personalo, projektų valdymo, kokybės ir daugelį kitų procesų“, – sako A. Abromavičius.

Jo teigimu, sujungusi skirtingose srityse – nuo urbanistikos iki pramonės – veikusias įmones ir teikianti kompleksines inžinerines paslaugas, „Sweco“ turėtų tapti universaliausia inžinerinių paslaugų bendrove Lietuvoje.

Iki šiol veikusi bendrovė „Sweco Energy Consulting“ specializavosi šiluminės energetikos, o „Sweco hidroprojektas“ – transporto ir susisiekimo komunikacijų, hidrotechnikos ir inžinerinių tyrinėjimų srityse. Nuo sausio 4 d. bendrovės integruojamos į „Sweco Lietuva“ organizacinę struktūrą ir tampa specializuotais padaliniais.

Bendrovė inžinerines paslaugas teiks 7 pagrindiniuose sektoriuose – tai pastatai, urbanistika, infrastruktūra, pramonė, energetika, vandentvarka ir aplinkosauga. Po susijungimo „Sweco“ ir toliau turės biurus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kuriuose šiuo metu dirba daugiau nei 250 specialistų.

„Sweco“ bendrovių Lietuvoje specialistai yra prisidėję prie daugelio nacionalinės reikšmės projektų, tarp kurių -europinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo, Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo, elektros energijos perdavimo jungties su Lenkija „Litpol Link“ bei jungties su Švedija „NordBalt“ projektai.

Šiemet „Sweco“ Lietuvoje teikė kompleksines paslaugas įgyvendinant Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto mokslinės paskirties komplekso, „Devold“ tekstilės gaminių fabriko Panevėžyje, Klaipėdos miesto baseino su sveikatingumo centru, Lazdynų sveikatingumo centro, Alytaus mechaninio ir biologinio atliekų apdorojimo įrenginių, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano, Vilkaviškio centrinės aikštės rekonstrukcijos, „Hanner“ administracinio biurų pastato Vilniuje, taip pat „Danpower Baltic“ biokuro jėgainės Vilniuje, „Fortum Heat Lietuva“ kogeneracinės jėgainės Kaune ir kitus planavimo bei statybos projektus.

Švedijos koncernas „Sweco“, praėjusiais metais įsigijęs Nyderlandų bendrovę „Grontmij“, šiandien yra pirmaujanti architektūros ir inžinerinių konsultacijų įmonių grupė Europoje, vykdanti projektus 70-yje šalių ir turinti 14,5 tūkst. darbuotojų 15-oje valstybių. „Sweco“ įmonių Lietuvoje apyvarta 2014 m. siekė apie 7 mln. eurų.