Renkames langus. Į ką atkreipti dėmesį?

by magsenadmin52 0

langai, plastikiniai langai, mediniai langai

Stiklas langams buvo pradėtas naudoti dar senovės Romos laikais, bet langai tokie, kokius mes naudojame dabar atsirado 17-ame amžiuje. Tuomet būsto šeimininkai galvodavo tik apie tai iš kur gauti stiklo langams, o šiandien mes atsižvelgiame ne tik į langų gamintoją, iš kokios medžiagos jis pagamintas, dizainą ir technologiją, bet ir į jų energetinę klasę.

Taigi, kokius langus pasirinkti ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį?

Plastikiniai langai yra tapę jau bendriniu langų pavadinimu. Beveik visi pasirenkami langai yra iš Polivinilchlorido (PVC) plastiko. Toks platus pasirinkimas nulemtas dėl puikaus kainos ir kokybės santykio, kuris užtikriną gerą būsto šilumos ir garso izoliaciją.

Kitas didelis plastikinių langų privalumas – plati jų komplektacija. Galima pasirinkti norimą rėmą, stiklą, priderinti vėdinimo sistemą ir spalvą. Plastikiniai langai yra ilgaamžiai, jų nereikia perdažyti.

Dabar gaminami mediniai langai, taip pat pasižymi geromis energinėmis savybėmis, bet paprastai jie kainuoja gerokai brangiau, nėra tokio plataus komplektacijos pasirinkimo, o jų priežiūrą pareikalaus daugiau laiko ir pinigų.

Medinius langus žmonės dažniau renkasi savo sodyboms ar vasaros rezidencijoms arba tie, kuriems langas tokia pati svarbi interjero detalė kaip ir šviestuvas namuose. Ekologiškumas taip pat didelis medinių langų pasirinkimo faktorius, bet dabar gaminamuose mediniuose languose ekologijos nedaug, jų gamybai naudojamą daug cheminių medžiagų.

Be plastikinių ir medinių langų dar galima rinktis ir aliuminius. Šie langai pasižymi ilgaamžiškumu, bet pralaimi energinio efektyvumo testuose, todėl šie langai yra labiau tinkami šiltesnio klimato šalims.

Plastikiniai langai visiškai nevaržo jūsų fantazijos, todėl pirmiau reikėtų atkreipti dėmesį į langų technines savybes, o pabaigoje nuspręsti dėl jų stiliaus ir spalvos.

Lango ergonomiškumas

Prieš užsakant langus svarbu pačiam pasidomėti, vien dėl to, kad galėtumėte langus gaminančios įmonės darbuotojams pateikti teisingus klausimus.

Pagal jūsų pateiktą langų kiekį ir jų išmatavimus specialistai jums pateiks bazinę langų komplektaciją ir bendrą langų kainą. Žinoma bazinė komplektacija nepasižymės puikiu energiniu efektyvumu, todėl dar turėsite apsispręsti, kuriuos lango komponentus pagerinti.

Renkantis lango rėmą svarbiausia atkreipti dėmesį į rėmo profilį ir kamerų skaičių. Svarbu suprasti, kad rėmas visų pirmą yra svarbus pačio lango tvirtumui ir patvarumui, o tik po kaip termoizoliacinė dalis. Todėl renkantis langus nereikėtų daugiausia dėmesio skirti kamerų skaičiui. Žinoma tai svarbus rodiklis, bet didžiąją dalį lango sudaro stiklas ir ar rėmas turės šešias ar penkias kameras, labai didelės įtakos energiniam efektyvumui tai neturės.

Stiklo pasirinkimas nulems kaip efektyviai sumažinsite šildymo sąskaitas, taip pat kiek natūralios šviesos pateks į jūsų būstą. Rinktis stiklo paketą galite iš paprasto arba selektyvinio stiklo, kurio termoizoliacinės savybėms stipriai lenkia pirmtaką. Taip pat svarbu stiklų kiekis, storis, tarpai tarp jų ir ar jie užpildyti argono dujomis.

Svarbu neužmiršti, kad kuo stiklo paketas geriau sulaikys šilumą, tuo mažiau natūralios šviesos pro jį pateks į būsto vidų. Be lango rėmo ir stiklo paketo verta atkreipti dėmesį vėdinimo sistemą, bendrą sandarumą ir apkaustus.

Langų montavimas

Įsigijus gerus langus, viena didžiausiu klaidų yra bandymas sutaupyti jų montavimui. Patirties neturintys arba nekvalifikuoti specialistai galiausiai langus sudės ir iš pažiūros viskas atrodys gerai, bet atėjus šildymo sezonui galite stipriai pasigailėti.

Teisingas langų montavimas toks pats svarbus kaip ir pats langas, dėl blogai sudėtų langų galite turėti net prastesnį rezultatą nei tuomet kai dar turėjote senus langus.