Penktadienį prasidedančioje parodoje „Resta“ – nuo varžto iki skaitmeninės statybos

by magsenadmin52 0

Resta 2015 Butkevicius

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO šiandien atidaryta 23-oji tarptautinė statybų ir remonto paroda „Resta 2016“.

Parodą atidarę Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Ūkio ministras Evaldas Gustas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas džiaugėsi, kad Lietuvos statybų sektorius auga ir dabar sudaro 6% sukuriamo bendrojo vidaus produkto, kad jame darbuojasi net 100 tūkstančių žmonių, kad Lietuvos statybininkai šiandien gali statyti inovatyviai ir naudodamiesi pačiomis moderniausiomis technologijomis.

Šiemetinis parodos akcentas ir skirtas ateities technologijoms – skaitmeninei statybai. Skaitmeninės statybos salėje savo produktus ir paslaugas prisistatys daugiau nei 80 įmonių. Naujausias technologijas demonstruos BIM (angl. – building information modeling) programinės įrangos kūrėjai ir ekspertai, BIM procesus diegiančios ir konsultacijas teikiančios įmonės, „protingų“ namų valdymo sistemų kūrėjai ir pardavėjai.

„Tačiau lankytojai parodoje turės galimybę ne tik susipažinti su ateities statybų technologijomis, tačiau ir išsirinkti statybinių medžiagų ar statybvietėje reikalingų įrankių, įgyti įvairiausių žinių. Pavyzdžiui, kaip tvarkyti savo kiemą, terasą, balkoną ar kaip įsigyti antrą būstą Tenerifėje arba kaip statant būstą pasinaudoti sutelktiniu finansavimu“, – teigia parodos „Resta“ projektų vadovės Lina Jurkėnaitė ir Indrė Reimorienė.

Didžiausią parodos ekspozicijos dalį sudaro statybinės ir apdailos medžiagos – trečdalis visų parodos dalyvių: tai ir langai, durys, vartai, grindų danga, dažai, net rankų darbo kokliai, elektros instaliacija, naujos būsto vidaus ir lauko apšvietimo technologijos bei kitokie gaminiai, sudominsiantys norinčius atsinaujinti savo būstą arba besistatančius naują.

Parodoje dalyvauja ir nekilnojamojo turto vystytojai bei pardavėjai, todėl svajojantys apie nuosavą būstą turės galimybę susipažinti ne tik su Lietuvos miestuose vystomais projektais, bet ir sužinos, kaip įsigyti būstą Tenerifėje ar kitur. Parodos dalyvių teigimu, lankytojams bus siūlomi ne tik brangūs nekilnojamojo turto projektai, bet ir ekonominės klasės butai. O taip pat ir rąstiniai bei moduliniai nameliai.

Pasak parodos organizatorių, puoselėjančius nuosavo namo kiemą, turėtų sudominti nemaža aplinkotvarkos ekspozicija, sodinukų mugė, gal net ir gyvosios žoliapjovės – alpakos, o taip pat ir lauko baldų ekspozicija. Nemokamus seminarus apie gražaus daržo kūrimą ir spalvų derinimo vingrybes parodoje pristatys „Geltono karučio“ lektoriai, kurie viską paaiškins paprastai, duos praktinių patarimų.

Lauko aikštelėse puikuosis ir naujausia statybinė technika, įranga, bus pristatomi įrankiai.

Vienas iš šiųmetės parodos akcentų – gyventojui padedančios ir jo laiką taupančios išmaniosios sistemos. Parodoje sukiosis robotai – žoliapjovės, bus demonstruojamas išmanusis laistymas, „protingos“ lysvės, balkonų ir terasų „protingi“ želdinimo sprendimai, naujos šiltnamių mados. Be to, specialistai pristatys, kas iš tiesų yra „išmanusis namas“, pasakos ateities namų tendencijas.

„Metai iš metų daugiausia lankytojų dėmesio sulaukia alternatyvūs šildymo sprendimai, energetiniu naudingumu pasižymintys pasyvių namų sprendimai, šilumos nuostolių išvengti padedantys naujos kartos langai, durys. Manome, kad ir šiais metais susidomėjimas šia tema bus didelis, todėl džiaugiamės, kad gamintojai parodoje pristatys naujausius sprendimus, padedančius sumažinti sąskaitas už šildymą tiek butų, tiek individualių namų gyventojams,“ – sako parodos „Resta“ projekto vadovės.

Kaip ir kasmet, „Resta“ pasiūlys įdomių paskaitų statybų profesionalams, tačiau didžioji dalis renginių ir parodos akcentų turėtų sudominti ir planuojančius statybas arba remontą, ar tiesiog norinčius pasidomėti naujausiomis statybų bei dizaino tendencijomis.

Parodos organizatorių skaičiavimu, šiemet parodoje vyks apie 50 renginių. Juose klausytojai galės susipažinti su naujausiomis statybų technologijomis, medžiagomis, nemokama būsto sąmatos skaičiuokle, sutelktiniu finansavimu, dalyvauti „Geltono karučio“ kūrybinėse dirbtuvėse-seminaruose, įvairiose dalyvių stenduose organizuojamose loterijose. Visi besidominantys Vilniaus perspektyva, miesto vizija ir plėtra, kviečiami į savivaldybės organizuojamą konferenciją – „Augantis tūkstantmečio kartos miestas – kaip keisis Vilnius?“, kuri vyks rytoj. Konferencijoje bus galima sužinoti, kaip keisis ir koks ateityje bus Vilnius, ar jis taps išmaniuoju miestu ir ką reiškia protingai ir atvirai valdyti tokį miestą. Taip pat bus pristatyta miesto transporto ateitis, sužinosime kaip judėsime sostinėje po penkerių metų.

Iš viso parodoje dalyvauja 550 įmonių iš 17 pasaulio valstybių: Austrijos, Baltarusijos, Belgijos, Čekijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rusijos, Suomijos, Švedijos, Turkijos, Ukrainos, Vokietijos. Paroda užima visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų.