Latvijos premjeras: „Sektinas ekonominio bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Latvijos pavyzdys – Kėdainių „Sakret“ gamykla“

by magsenadmin52 0

vizitas sakret

Kovo 3 d. su vizitu šalyje viešintis Latvijos ministras pirmininkas Maris Kučinskis, lydimas Lietuvos ūkio ministro Evaldo Gusto, apsilankė „Sakret“ gamykloje Kėdainiuose. Sausų statybinių mišinių gamykla yra viena didžiausių kaimynės Latvijos investicijų Lietuvoje.

Vizito Kėdainiuose metu svečiams buvo pristatyti įmonės veiklos Lietuvoje rezultatai ir jos plėtros planai, taip pat susitikimo su Latvijos prekybos ir pramonės rūmų vadovu Aigarsu Rostovskiu bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovu Rimantu Šidlausku aptartos glaudesnio šalių verslo sektorių bendradarbiavimo galimybės.

„Sakret“ gamyklos Kėdainiuose pavyzdys turėtų paskatinti ir kitas Latvijos įmones išdrįsti žengti į užsienio šalis. Latvijos įmonės gali sėkmingai plėstis į užsienio rinkas, tereikia aiškiai apsibrėžti tikslus ir nuosekliai dirbti juos įgyvendinant“, – pažymi Latvijos ministras pirmininkas M. Kučinskis.

Didžiausia Baltijos šalyse sausų statybinių medžiagų gamykla „Sakret LT“ veiklą Kėdainiuose pradėjo 2008 metais. Į ją buvo investuota 10 mln. eurų. Šiuo metu modernioje gamykloje dirba beveik 30 žmonių, jos gamybiniai pajėgumai – 250 tūkst. tonų per metus.

„Džiaugiamės, kad Lietuva tampa patraukli ne tik tarptautiniams paslaugų centrams, perkeliantiems čia savo veiklą, bet taip pat ir užsienio gamybos įmonėms. Latvijos įmonė, pasirinkusi Kėdainius, prisideda prie regiono ir visos Lietuvos ekonomikos stiprinimo. Be to, šalies regionuose kuriamos naujos darbo vietos taip pat padeda spręsti svarbius socialinius klausimus – mažinti emigracijos mastus, užtikrinti geresnę gyvenimo kokybę ir regionų gyventojams“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

Svečiams gamybinius pajėgumus aprodęs gamyklą valdančios įmonės „Sakret LT“ vadovas Aleksandras Toropčinas atkreipė dėmesį, kad šiuo metu didžioji dalis, du trečdaliai, produkcijos yra parduodama Lietuvoje, likusi dalis – eksportuojama į Latviją bei kitas Baltijos jūros regiono šalis. Ateityje gamykla planuoja produkcijos apimtis išplėsti didindama eksporto apimtis.

„Gamykla sėkmingai dirba ir namų, ir užsienio rinkose. Vos tik pradėję veiklą iškart sulaukėme pirmojo didelio užsakymo – tiekėme betoną rekonstruojamam Kauno geležinkelio tuneliui. O šiandien matome, kad pradėjus veikti gamyklai koregavosi mūro skiedinio ir betono poreikis šalies statybų sektoriuje – akivaizdžiai išaugo paklausa sausiems jų mišiniams“, – sako gamyklos vadovas A. Toropčinas.

Lietuvoje gaminama „Sakret“ produkcija pernai metais buvo apdovanota „Lietuvos metų gaminio“ konkurso dviem aukso ir vienu sidabro medaliais.

„Sakret LT“ priklauso latviško kapitalo koncernui „Sakret Holdings“, kuris taip pat valdo gamyklas Latvijoje ir Estijoje.