Gyventojai raginami suskubti pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis

by magsenadmin52 0

pasto dezutes

Gyventojų ir verslo įmonių prašoma pasirūpinti tvarkingomis pašto dėžutėmis. Lietuvos paštas perspėja, kad iki gegužės 31 dienos neįsirengus tinkamos naudoti pašto dėžutės pašto korespondencija ir prenumeruojami spaudos leidiniai adresatams į namus nebus pristatomi.

„Gyventojus ir verslo įmones bei organizacijas prašome įsirengti tvarkingas pašto dėžutes, kuriose mūsų laiškininkai galėtų saugiai palikti adresatams skirtus laiškus, siuntas ar spaudos leidinius. Tik sandari, apsaugota nuo lietaus, ir rakinama gaunamųjų laiškų dėžutė gali užtikrinti saugų ir kokybišką pašto korespondencijos bei prenumeratos pristatymą.

Deja, iš beveik 2 mln. adresų Lietuvoje vis dar penktadalis neturi tvarkingos pašto dėžutės arba ji nebėra tinkama naudoti, nes yra sulūžusi, kiaura, nerakinama. Tad primygtinai gyventojus raginame per šį pavasarį atsinaujinti nebetinkamas naudoti ar įsigyti naujas pašto dėžutes. Neįsirengus tvarkingos pašto dėžutės pašto korespondencija ar kita spausdintinė informacija, prenumeruojami spaudos leidiniai nebebus pristatomi. Gautas siuntas be išankstinio pranešimo atsiimti bus galima tik pašte“, – teigė Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė.

Pareigą gyventojams, įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms įsirengti tvarkingas pašto dėžutes numato Pašto įstatymas. Gaunamųjų pašto dėžutės turi būti įrengtos lengvai laiškininkams prieinamose vietose:

daugiabučiuose namuose – kiekvienoje laiptinėje ne aukščiau kaip antrame namo aukšte; individualiuosiuose namuose – prie įėjimo į gyvenamąją teritoriją arba ant greta gatvės esančių namų sienų, tvorų, stovelių; sodininkų bendrijose – prie pagrindinių įvažiavimų į sodininkų bendriją; įmonėse, įstaigose ar organizacijose – prie pagrindinio įėjimo į pastatą.

Taip pat Lietuvos paštas primena, kad gaunamųjų pašto dėžutės turi būti aiškiai ir suprantamai numeruotos, ant jų įskaitomai užrašytas įmonės, įstaigos, organizacijos pavadinimas.

„Artimiausiu metu dalį gyventojų ir įmonių, kurie neturi įsirengę tvarkingų pašto dėžučių, pasieks registruotieji laiškai – raginimas suskubti ir iki vasaros pradžios įsirengti tinkamas naudoti pašto dėžutes. Bendruomenių pirmininkai, seniūnai irgi kviečiami įsitraukti ir priminti gyventojams, kad jų gaunamos pašto siuntos saugumą gali užtikrinti tik tvarkinga pašto dėžutė“, – teigė I. Dundulienė.