Elektros tiekėją keitė beveik penktadalis įmonių

by magsenadmin52 0

energijos tiekimas
19 proc. Lietuvos įmonių, turinčių joms nuosavybės teise priklausančių pastatų, yra keitusios elektros energijos tiekėją. Dažniausiai toks sprendimas buvo priimtas sulaukus žemesnės kainos pasiūlymo – tokią priežastį nurodė net 85 proc. įmonių.

Žema kaina išlieka svarbiausias nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo kriterijus, rodo „Energijos tiekimo“ užsakymu tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta šalies įmonių apklausa. Žemą kainą kaip vieną svarbiausių rodiklių paminėjo net 96 proc. respondentų. Pastebima, kad vis daugiau įmonių svarbiu aspektu laiko ne tik kainą, bet ir profesionalų klientų aptarnavimą (50 proc.) bei lanksčias sutarties sąlygas (26 proc.).

Auga susidomėjimas energija, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių

Didžiausias pokytis šiemet užfiksuotas šioje kategorijoje – 2017 m. net 13 proc. respondentų nurodė, kad svarbiausias pasirinkimo kriterijus renkantis elektros tiekėją – galimybė įsigyti iš atsinaujinančių išteklių pagamintą elektros energiją. Pernai šis rodiklis siekė tik 3 proc., užpernai – vos 1 proc.

„Pernai iš atsinaujinančių išteklių pagamintos elektros energijos kiekis Lietuvoje išaugo apie 25 proc. Mūsų praktika rodo, kad energija, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių, ypač domisi tarptautinės bendrovės, kurios daug dėmesio skiria socialinei atsakomybei ir aplinkosaugai. Remiantis apklausos duomenimis, 11 proc. įmonių pakeitė energijos tiekėją, nes ieškojo galimybės įsigyti iš atsinaujinančių išteklių pagamintos elektros energijos“, – sako „Energijos tiekimo“ vadovas Vidmantas Salietis.

Nepriklausomus tiekėjus renkasi 15-20 tūkst. organizacijų

Tyrimas taip pat parodė, kad „Energijos tiekimas“ yra geriausiai žinomas nepriklausomas elektros energijos tiekėjas Lietuvoje. Bendrovę žino 61 proc. įmonių, turinčių nuosavo nekilnojamojo turto. Pernai šis rodiklis siekė 59 proc.

Tyrime apklaustos 305 Lietuvoje veikiančios įmonės bei įstaigos. Apklausą telefoninių interviu metodu 2017 m. vasario mėn. atliko tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Šiuo metu nepriklausomų elektros energijos tiekėjų paslaugomis Lietuvoje naudojasi apie 15-20 tūkst. įmonių ir organizacijų – tai yra apie 35 proc. visų juridinių asmenų, perkančių elektros energiją. Likusiai daliai organizacijų elektros tiekimą užtikrina AB „Energijos skirstymo operatorius“.

Apie „Energijos tiekimą“:

„Energijos tiekimas“ priklauso didžiausiai šalyje energetikos įmonių grupei „Lietuvos energija“ ir yra didžiausia lietuviško kapitalo elektros energijos prekybos bei tiekimo bendrovė. Bendrovė yra pritraukusi didžiausią klientų skaičių laisvoje elektros energijos rinkoje, kuris šiuo metu beveik siekia 7 tūkst. Nuo 2016 m. bendrovė pradėjo vykdyti elektros energijos bei išvestinių finansinių priemonių prekybą Baltijos ir Skandinavijos šalių didmeninėse rinkose bei teikti balansavimo, portfelio valdymo ir elektrinių darbo optimizavimo paslaugas. „Energijos tiekimas“ yra vienintelis sertifikuotos elektros energijos, pagamintos Lietuvoje iš atsinaujinančių išteklių, tiekėjas. Nuo 2013 m. vasaros „Energijos tiekimas“ veiklą vykdo Latvijoje bei Estijoje. Šiose rinkose „Energijos tiekimo“ dukterinės įmonės veikia „Geton Energy“ pavadinimu.