2016 metų RESTA parodos akcentas – skaitmeninė statyba

by magsenadmin52 0

resta

Didžiausia Baltijos šalyse statybų tematikos paroda RESTA statybų profesionalus ir vartotojus šiemet supažindins su skaitmeninio miesto idėjomis. Revoliucinius XXI amžiaus statybos sprendimus bei metodikas demonstruos ne tik Lietuvos skaitmeninės statybos ekspertai, šalies universitetų studentai, bet ir Singapūro 3D modelio kūrėjai.

„Skaitmeninė statyba ir statinio informacinio modeliavimo metodologija – revoliucija statybų sektoriuje. Dėl to parodoje veiks atskira „Skaitmeninės statybos“ salė, kurioje dalyvaujančios įmonės ir specialistai pristatys Lietuvoje jau naudojamus išmanius sprendimus, naujų technologijų galimybes statyboje, bei gerąją užsienio šalių praktiką“, – teigia Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO projektų vadovė Lina Jurkėnaitė.

Skaitmeninės statybos salėje savo produktus ir paslaugas pristatys daugiau nei 70 įmonių. Naujausias technologijas demonstruos BIM (angl. – Building Information Modelling) programinės įrangos kūrėjai ir ekspertai, BIM procesus diegiančios ir konsultacijas teikiančios įmonės, nekilnojamojo turto vystytojai, „protingų“ namų valdymo sistemų kūrėjai ir pardavėjai.

Apie skaitmeninės statybos pionieriaus Singapūro pasiekimus ir teikiamą naudą parodoje vyksiančioje konferencijoje pasakos Singapūro žemės tarnybos Žemėtvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas Dr. Victor Khoo.

„Skaitmeninis miestas yra statybų ateitis – tai žinia, kurią sieksime perduoti šių metų parodoje RESTA. Kviestinis pranešėjas Dr. Victor Khoo pristatys Singapūros 3D modelį, papasakos, kaip jis buvo kuriamas, kokia jo nauda ne tik viešojo administravimo sektoriui, bet ir kiekvienam vartotojui“, – teigia Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas.

Parodoje bus galima susipažinti ir su BIM taikymu vykdant projektus Lietuvoje. Antrus metus organizuojamame konkurse „Išmanusis miestas II“ penkių Lietuvos universitetų atstovai demonstruos savo projektus, kuriais siekiama naujam gyvenimui prikelti apleistas, tačiau didelį potencialą turinčias trijų šalies miestų teritorijas. Studentai pademonstruos, kaip savo projektuose pritaikė BIM ir kitus išmanius sprendimus, „protingų“ namų valdymo sistemas, naujų technologijų galimybes statyboje ir architektūroje, pasakos, kaip projektuose panaudojo ir gerąją užsienio šalių praktiką.

Tačiau skaitmeninės statybos tematika turėtų sudominti ne tik statybų profesionalus, bet ir kiekvieną vartotoją. Parodoje bus pristatyta sistema „Planner 5D Realtor“, skirta žmonėms, ketinantiems renovuoti ar įsirengti naują būstą, susirasti tiekėjus ir pirkėjus, gauti skaičiavimus ar susiprojektuoti, vizualizuoti erdvę ir visa tai peržiūrėti virtualioje realybėje. Išmokę naudotis sistema vartotojai galės atlikti funkcijas, kurioms anksčiau reikėjo daugybės specialistų.

Kitose RESTA erdvėse, kaip ir kiekvienais metais, bus eksponuojamos statybinės bei apdailos medžiagos, šildymo, vėdinimo, santechnikos įranga, elektros instaliacija, naujos interjero, o taip pat ir aplinkotvarkos, želdinimo, šiltnamių tendencijos ir sprendimai, statybų profesionalų naudojama technika, įrankiai, nekilnojamojo turto vystytojai supažindins su NT rinkos naujienomis, veiks lankytojų pamėgta ir pavasarį aktuali sodinukų mugė.

„Šiuolaikinės aktualijos padiktavo ir kitas parodos temas. Didėjančios šildymo išlaidos kvies lankytojus įvertinti alternatyvius šildymo sprendimus, NT vystytojai pristatys išmanius, pasyvius, prabangius arba ekonominius būstus. Interjero ir energetinio naudingumo idėjas bei sprendimus siūlys langų, durų, laiptų gamintojai. Lankytojai parodoje ras ir aplinkotvarkos bei želdinimo sprendimų įvairovę, išmaniąją techniką. Parodoje sukiosis robotai-žoliapjovės, medžių persodinimo mašinos, bus demonstruojamas išmanusis laistymas, „protingos“ lysvės, balkonų ir terasų „protingi“ želdinimo sprendimai, naujos šiltnamių mados“, – teigia L. Jurkėnaitė.

Balandžio 27–30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksiančioje 23-oje tarptautinėje statybų ir remonto parodoje RESTA dalyvaus daugiau kaip 500 dalyvių iš 13 valstybių. Paroda užims visą LITEXPO teritoriją, o jos bendras ekspozicijos plotas sieks apie 33,5 tūkst. kvadratinių metrų. Pagrindinis parodos akcentas – skaitmeninė statyba, BIM (angl. BIM – Building Information Modelling) ir kiti pažangūs IT sprendimai statyboje.